Praca z ciałem w zdrowieniu i osobistej przemianie — st. I

Psychosomatoterapia z elementami psychoneuroimmunologii (self-experience)– kurs

Psychosomatoterapia zakłada podstawową jedność ciała i umysłu. Jej specyfiką jest wykorzystanie prawidłowości, że interwencje ukierunkowane na ciało wpływają na psyche i odwrotnie - praca z umysłem wpływa na ciało i procesy fizjologiczne.

Psychosomatoterapia czerpie zarówno z klasycznych odkryć psycho- somatyki, jak i ze starych szkół pracy z ciałem, wywodzących się m.in. od Reicha (wegetoterapia analityczna), Lowena (klasyczna bioenergetyka) oraz z treningu uważności (mindfulness) i somatoanalizy. Inspirowana jest również najnowszymi odkryciami psychoneuroimmunologii, neurofizjologii, neonatologii i medycyny komplementarnej. Udział w szkoleniu uprawnia do uczestnictwa w drugiej zaawansowanej części szkolenia z psychosomatoterapii.

Program szkolenia

W programie między innymi:
  • Poznawanie metod pracy z ciałem przez własne doświadczenie.
  • Osobiste doświadczenie psychoterapeutyczne.
  • Koncepcje teoretyczne sieci psychosomatycznej i molekuł emocji oraz ich implikacje praktyczne dla procesu zdrowienia i zmiany w psychoterapii.

Forma zajęć

Zajęcia mają formę self-experience.

Zabierz ze sobą luźny, wygodny strój.

Materiały

Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane materiały szkoleniowe.

Zaświadczenie

Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej potwierdzające podniesienie kwalifikacji zawodowych.

Kogo zapraszamy

Zapraszamy psychoterapeutów i osoby szkolące się w psychoterapii, zainteresowanych włączeniem metod pracy poprzez ciało do praktyki psychoterapeutycznej. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko osoby, które przeszły osobistą psychoterapię albo są w trakcie własnej psychoterapii oraz nie mają za sobą prób samobójczych, samouszkodzeń i zaburzeń psychotycznych. Kobiety w ciąży powyżej 2 trymestru mogą uczestniczyć w większości ćwiczeń wyłącznie w roli obserwatora.

Koszt szkolenia

  • płatne w ratach, łącznie: 1250 zł

450 zł - zaliczka do 31.05.2019

800 zł - do 28.06.2019 (można zapłacić na zajęciach)

  • lub wczesna wpłata ze zniżką

1150 zł - do 30.04.2019

 

Wpłaty na konto:

Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej
(z dopiskiem: „Ciało - I st")

Bank Millenium
76 1160 2202 0000 0003 1838 8259

Prowadzący

Harmonogram

  • 28/06/2019 - 30/06/2019
  • 12/07/2019 - 14/07/2019

Szkolenie polecane jako rozwinięcie