Zapraszamy osoby zainteresowane kształceniem w zawodzie psychoterapeuty do udziału w 26-tej edycji Studium Psychoterapii Integratywnej. Program Studium jest zgodny ze standardami szkoleniowymi Polskiej Rady Psychoterapii oraz European Association for Psychotherapy. Zgodnie z nauczanym modelem – Integratywną Psychoterapią Systemową, w szkoleniu duży nacisk kładziony jest na rozwój osobistych kompetencji przyszłego psychoterapeuty, poprzez obszerną psychoterapię szkoleniową. Poziom wymagań podczas nauki jest wysoki; wiele przedmiotów teoretycznych zakończonych jest egzaminem. Zajęcia odbywają się w stałych grupach, co buduje poczucie bezpieczeństwa i owocuje wzajemnym wsparciem oraz więzią pomiędzy uczestnikami. Rozwój uczestników jest monitorowany, m.in. w formie dorocznych egzaminów kompetencyjnych, podczas których studenci otrzymują informacje zwrotne i zalecenia. Uczestnicy mogą też liczyć na wsparcie swoich nauczycieli i superwizorów. Z relacji osób, które szkolą się na Studium, wynika, że cenią sobie przyjazną atmosferę w Instytucie. Wskazują też, że wymagania, którym muszą sprostać, przekładają się potem na poczucie kompetencji w pracy z pacjentami i w kontaktach z kolegami w środowisku zawodowym.
WARUNKI KANDYDOWANIA DO STUDIUM PSYCHOTERAPII:
- Dyplom magistra nauk społecznych, humanistycznych, ewentualnie medycznych (standard europejski).
- Preferowani są uczestnicy szkoleń: Integratywna psychoterapia krótkoterminowa, Integratywna psychoterapia zaburzeń lękowych, Integratywna psychoterapia zaburzeń depresyjnych, Podstawy Psychoterapii , którzy przeszli własną psychoterapię.
- Od kandydatów, którzy nie pracują w placówkach prowadzących psychoterapię lub pomoc psychologiczną, oczekuje się podjęcia takiej pracy po I roku (akceptowany jest wolontariat).
Mile widziana jest znajomość angielskiego.
PROCEDURA KWALIFIKACYJNA:
- Do 30 października 2021 należy przesłać do sekretariatu:
- Wypełnioną ankietę kwalifikacyjną — »pobierz ankietę«
- Kopię dyplomu studiów magisterskich lub lekarskich
- List motywacyjny oraz cv
- Dowód uiszczenia 50 zł opłaty egzaminacyjnej,
- Kandydat spełniający wymogi formalne zostaje zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Jej celem jest ocena, czy kandydat ma predyspozycje do kształcenia w zawodzie psychoterapeuty w Instytucie. Termin rozmowy: 16 — 17 listopada 2021.
- Kandydaci otrzymują pisemną informację o zakwalifikowaniu, przyjęciu, wpisie na listę rezerwową lub niezakwalifikowaniu oraz zalecenia.