Psychoterapeuci w różnych stadiach swojego rozwoju zawodowego z wielu powodów potrzebują psychoterapii. Uczestnictwo w 100-250 godzinach self-experience wymagane jest by ukończyć szkołę psychoterapii.
W pierwszym etapie kształcenia zawodowego psychoterapia własna pozwala uzyskać wgląd w aspekty osobowości szczególnie oddziałujące na relację terapeutyczną, dzięki czemu terapeuci mogą zyskać świadomość charakteru swojego wpływu na klientów i zintegrować potencjalnie raniące jego aspekty. Umożliwia im też doświadczenie roli pacjenta, przyczyniając się do empatycznego rozumienia osób, którym pomagają. Własna psychoterapia pomaga znaleźć realną ulgę w trudnościach i problemach, jakich terapeuci doświadczają w różnych fazach swojego życia. Nie bez znaczenia jest też możliwość eksploracji złożonych; świadomych i nieświadomych motywów wybrania zawodu psychoterapeuty. W miarę aktywności zawodowej superwizja psychoterapeutyczna uwypukla wzorce osobiste osłabiające skuteczność terapeutów, ale nie daje możliwości ich przepracowania. Dodatkowo im dłużej jest się terapeutą, tym trudniej znaleźć grupę, w której będzie się względnie anonimowym i nie spotka się własnych pacjentów.
Dlatego zapraszamy na grupę stworzoną specjalnie dla psychoterapeutów, odpowiadającą na ich różnorakie zapotrzebowania.
W jakiej modalności. Grupa będzie prowadzona w modelu integratywnej psychoterapii systemowej. W tym podejściu kładzie się nacisk na doświadczeniowe przepracowanie własnych wątków osobowościowych i na aspekt wglądowy. Jedno ze spotkań będzie przeprowadzone w modelu pracy z ciałem. Grupa psychoterapeutyczna jest źródłem wsparcia, informacji zwrotnych i jest katalizatorem zmian często szybszych niż w formacie indywidualnym.
Zgłoszenia:
- Zgłoszenie odbywa się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowe - >>POBIERZ<<
- Wypełniony formularz prosimy odesłać w formie skanu/ czytelnego zdjęcia na adres e-mail: biuro@pipi.org.pl
Przed rozpoczęciem zajęć możliwa jest krótka telefoniczna konsultacja z terapeutką, po podaniu w biurze telefonu, psychoterapeutka oddzwoni.
Forma zajęć
Psychoterapia zaczyna się 4-dniowym zjazdem w pensjonacie na południu Polski, potem odbywa się 5 spotkań 2-dniowych (co ok. 1,5 miesiąca) w siedzibie Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej. Obecność na wszystkich zjazdach jest obowiązkowa. Grupa jest zamknięta.
Spotkania obejmują łącznie 130 godzin psychoterapeutycznych na przestrzeni jednego roku i będą odbywać się na żywo.
TERMINY ZJAZDÓW:
I zjazd - 3-6 kwietnia 25 r.
II zjazd - 10-11 maja 25 r.
III zjazd - 14-15 czerwca 25 r.
IV zjazd - 30-31 sierpnia 25 r.
V zjazd - 18-19 października 25 r.
VI zjazd - 8-9 listopada 25 r.
Zaświadczenie
Uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające odbycie 130 godzin psychoterapii szkoleniowej (self- experience) u certyfikowanych psychoterapeutów.
Kogo zapraszamy
Osoby z wyższym wykształceniem w naukach społecznych, humanistycznych lub medycznych, szkolące się w psychoterapii lub zamierzające podjąć takie szkolenie, praktykujących psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, lekarzy, interwentów kryzysowych i innych specjalistów zajmujących się pomocą psychologiczną i/lub pracujących w ochronie zdrowia.
Koszt szkolenia
- całość: 7200 zł + koszt pobytu na spotkaniu wyjazdowym (ok. 760 zł)
- możliwość płatności w ratach z góry za kolejny zjazd:
zaliczka płatna do 21.03.2025 - 2100 zł + koszt pobytu (ok. 760 zł)
reszta płatna w ratach na każdym spotkaniu - 5 rat po 1020 zł
Wpłaty na konto:
Polski Instytut Psychoterapii Integratywnej
(z dopiskiem: „Grupa dla terapeutów")
Bank Millenium
76 1160 2202 0000 0003 1838 8259
Osoby, które chcą otrzymać fakturę na firmę, proszone są o dopisanie numeru NIP w tytule przelewu.