Osoby zainteresowane konsultacją psychoterapeutyczną prosimy o kontakt na jeden z następujących sposobów:
- Zadzwonić pod numer telefonu Biura Instytutu: tel. 12 420 06 03, 797 414 938 lub wiadomością e‑mail na adres: terapia.pipi@gmail.com.
- Zadzwonić w trakcie dyżuru telefonicznego psychoterapeutów: tel. 731 414 422.
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek15:00 – 17:00
17:00 – 19:00
17:00 – 19:00
12:00 – 14:00
08:00 – 10:00 - Wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony TUTAJ, a następnie pracownik Instytutu skontaktuje się z Państwem, aby zaproponować dogodny termin.
TERAPIA “NA ŻYWO”:
- W rozmowie telefonicznej lub mailowo zostanie podany dogodny termin oraz nazwisko psychoterapeuty.
- Jeśli zażywają Państwo leki, prosimy przynieść ich opakowanie.
- Jeśli Państwo byli w szpitalu lub korzystali z pomocy w służbie zdrowia, prosimy przynieść dokumentację lub wypis.
Za konsultację i psychoterapię płaci się w biurze po wizycie lub przelewem.
TERAPIA ONLINE:
- W rozmowie telefonicznej lub mailowo zostanie podany dogodny termin, nazwisko psychoterapeuty oraz e‑mail zawierający:
- dokumenty do wypełnienia dla terapeuty,
- link na platformie Zoom do umówionego spotkania.
- Jeśli zażywają Państwo leki, prosimy mieć ich opakowanie podczas spotkania.
- Jeśli Państwo byli w szpitalu lub korzystali z pomocy w służbie zdrowia, prosimy poinformować o tym psychoterapeutę podczas pierwszego spotkania i uzgodnić dogodną wersję udostępnienia dokumentacji do wglądu, np. przesłanie skanu.
Za konsultację i psychoterapię płaci się przelewem po wizycie.
Czego się spodziewać na pierwszej wizycie:
Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą jest wstępną konsultacją. Jego celem jest rozpoznanie doznawanych trudności, ocena zaburzenia i określenie rodzaju leczenia lub pomocy.
Przed spotkaniem prosimy o wypełnienie testu i kwestionariusza. Pomogą one w ocenie trudności, a jednocześnie skrócą czas konsultacji.
Psychoterapeuta zapyta o wcześniejsze i obecne leczenie. Dlatego prosimy o przyniesienie dokumentacji lekarskiej oraz nazwy lub opakowania leków psychotropowych zażywanych obecnie.
Może się zdarzyć, że potrzebne będzie jedynie wyjaśnienie lub upewnienie się, a nie leczenie. Wówczas psychoterapeuta nie będzie go proponował.
Następnie psychoterapeuta może zaproponować różne rodzaje dostępnych interwencji i przedstawi ich pozytywne i negatywne strony, aby pacjent mógł sam podjąć decyzję, mając potrzebne informacje. Może na przykład omówić możliwość psychoterapii i farmakoterapii, albo psychoterapii indywidualnej i grupowej.
Z jednej strony psychoterapeuta będzie uważnie słuchał, z drugiej będzie kierował przebiegiem rozmowy tak, aby znaleźć odpowiedź na pytanie: co jest potrzebne i jak najlepiej pomóc.
Jeśli warunkiem psychoterapii jest wcześniejsza konsultacja u innego specjalisty, albo inny rodzaj leczenia niż psychoterapia, psychoterapeuta może skierować np. do lekarza ogólnego, neuropsychologa, psychiatry lub innego psychoterapeuty.
Jeżeli wynikiem konsultacji będzie skierowanie na psychoterapię, psychoterapeuta zaproponuje dłuższą, trwającą kilka sesji konsultację psychoterapeutyczną. Będzie to jednocześnie rodzaj próbnej psychoterapii. Pomoże ona lepiej rozpoznać potrzeby pacjenta, czy psychoterapia przynosi korzyści oraz czy możliwa jest psychoterapia u tego właśnie psychoterapeuty.
Po pomyślnym zakończeniu tego etapu psychoterapeuta zaproponuje psychoterapię i wspólnie uzgodnicie Państwo jej warunki. Zachęcamy do zadawania pytań psychoterapeucie w razie jakichkolwiek wątpliwości.
UWAGA:
Na pierwszą konsultację należy przyjść 20 minut wcześniej i przed sesją wypełnić kwestionariusze diagnostyczne.